Erdogan zhvillon takime dypalëshe në Samitin e BRICS

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) u takua me Kreun e Shtetit të Kinës, Xi Jinping.

Erdogan zhvillon takime dypalëshe në Samitin e BRICS

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) u takua me Kreun e Shtetit të Kinës, Xi Jinping.

Takimi dypalësh, i zhvilluar në Afrikën e Jugut në kuadër të Samitit të 10-të të BRICS (Brazili, Rusia, India, Kina dhe Afrika e Jugut), zgjati 40 minuta.

Në kuadër të Samitit Erdoani u takua edhe me Presidentin e Senegalit, Macky Sall.

Takimi Erdoan-Sall, i zhvilluar pa praninë e medias, zgjati 1 orë e 10 minuta.   Lajme të ngjashme