Erdoan riposton mesazhin në turqisht të homologut koreanojugor

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) ripostoi në Twitter mesazhin e Kryetarit të Shtetit të Koresë së Jugut, Moon Jae-in.

Erdoan riposton mesazhin në turqisht të homologut koreanojugor

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) ripostoi në Twitter mesazhin e Kryetarit të Shtetit të Koresë së Jugut, Moon Jae-in.

Moon postoi në turqisht një mesazh ku shkruhej: “Zhvillova një bisedë të mirë me Presidentin Erdoan, që zhvilloi një vizitë shtetërore. Turqia dhe Koreja e Jugut edhe pse janë larg njëra tjetrës janë “vende mike” që ndaj ndjenja të afërta. Shpresoj në zhvillimin e përjetshëm të “dy vendeve mike” dhe i uroj shëndet Presidentit Erdoan”.  

Presidenti Erdoan ripostoi këtë mesazh të homologut koreanojugor.Lajme të ngjashme