Operacioni “Burimi i Paqes”

Qëllimi ynë është paqja
objektivi është terrorizmi

Erdogan bisedoi në telefon me Macron për Sirinë

Presidenti Erdoan ka realizuar një bisedë telefonike me homologun e tij francez, Emmanuel Macron, me të cilin ka biseduar për zhvillimet e fundit në Siri dhe marrëdhëniet dypalëshe.

Erdogan bisedoi në telefon me Macron për Sirinë

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) ka realizuar një bisedë telefonike me homologun e tij francez, Emmanuel Macron.

Të dy liderët kanë biseduar për zhvillimet e fundit në Siri dhe marrëdhëniet dypalëshe.

Erdoan dhe Macron gjithashtu shprehën kënaqësinë për vendimin e Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara (KS i OKB-së) për të dërguar ndihma humanitare dhe për t’u njohur mundësinë evakuimeve që do të bëhen për mjekimin e sëmurëve dhe të plagosurve rëndë në Gutën Lindore, që ndodhet nën bllokadën e regjimit në Siri.

 

 


Lajme të ngjashme