Ministri turk për çështje evropiane viziton Brukselin

Çelik në kuadër të vizitës në Bruksel sot është takuar me zyrtarë të lartë të Bashkimit Evropian.

Ministri turk për çështje evropiane viziton Brukselin

Ministri i turk për Çështjet e Bashkimit Evropian, Ömer Çelik, sot në Bruksel është takuar me Përfaqësuesen e Lartë të Punëve të Jashtme dhe Politikave të Sigurisë së Bashkimit Evropian (BE), Federica Mogherini dhe zëvendëskryetarin e parë të Komisionit të BE-së, Frans Timmermans. 

Çelik në kuadër të vizitës në Bruksel sot është takuar me zyrtarë të lartë të Bashkimit Evropian.

Gjatë këtyre takimeve është diskutuar për zhvillimet e fundit në marrëdhëniet Turqi-Bashkimi Evropian.

Ministri turk Çelik njoftoi bashkëbiseduesit lidhur me Operacionin "Dega e Ullirit" të nisur nga Forcat e Armatosura Turke (TSK) kundër objektivave të organizatave terroriste PYD/PKK dhe DEASH në rajonin Afrin të Sirisë. (AA) Lajme të ngjashme