E tërë vëmendja është kthyer nga operacioni në Afrin

Forcat e Armatosura Turke kanë gjuajtur me artileri foletë e terroristëve të PYD/PKK-së në Afrin.

E tërë vëmendja është kthyer nga operacioni në Afrin

Forcat e Armatosura Turke kanë gjuajtur me artileri foletë e terroristëve të PYD/PKK-së në Afrin.

Nga nënprefekturat Kirikhan dhe Hassa të Hatayit janë bërë të paktën 15 gjuajtje artilerie me obusë furtuna nga njësitë kufitare turke.

Ndërkaq zhurma avionësh turq janë dëgjuar duke fluturuar në distriktet Reyhanlı dhe Kırıkhan të provincës Hatay të Turqisë, pranë kufirit me Sirinë.

Një pjesë e njësive të Ushtrisë së Lirë Siriane kanë filluar të hyjnë në zonat e okupuara nga organizata terroriste PYD/PKK në Afrin të Sirisë.Lajme të ngjashme