Ministri i Jashtëm Çavusoglu zhvilloi një bisedë telefonike me hologun e tij gjerman

Biseda e ministrit Çavusoglu me Gabriel u zhvillua me kërkesë të homologut të tij gjerman.

835403
Ministri i Jashtëm Çavusoglu zhvilloi një bisedë telefonike me hologun e tij gjerman

Ministri i Jashtëm, Mevlyt Çavushollu (Mevlüt Çavuşoğlu) zhvilloi disa biseda telefonike me homologët e tij nga Gjermania, Irani dhe Etiopia.

Sipas burimeve diplomatike biseda e ministrit Çavushollu u zhvillua me kërkesë të homologut të tij gjerman, Sigmar Gabriel.

Çavushollu gjithashtu pati biseda telefonike edhe me ministrin e Jashtëm të Iranit, Xhevad Zarif dhe të Etiopisë, Workneh Gebeyehu.Lajme të ngjashme