Presidenti Erdogan priti në takim ministrin e Jashtëm të Katarit

Bëhet e ditur se takimi i zhvilluar prapa dyerve të mbyllura në Kompleksin Presidencial në Ankara zgjati më shumë se 1 orë.

Presidenti Erdogan priti në takim ministrin e Jashtëm të Katarit

Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) priti në takim ministrin e Jashtëm të Katarit, Sheik Muhammed Bin Xhasim Al-Thani.

Pritja që u realizua në Kompleksin Presidencial Beshtepe (Beştepe) në Ankara, u zhvillua prapa dyerve të mbyllura dhe zgjati 1 orë e 20 minuta.

Në pritje ishte i pranishëm edhe ministri i Jashtëm turk, Mevlyt Çavushollu (Mevlüt Çavuşoğlu).Lajme të ngjashme