Avionët luftarakë të Turqisë godasin objektivat terroriste në veri të Irakut

Forcat e Armatosura të Turqisë kanë vazhduar edhe gjatë ditës së martë operacionet ajrore kundër objektivave të organizatës separatiste terroriste PKK në veri të Irakut...

814916
Avionët luftarakë të Turqisë godasin objektivat terroriste në veri të Irakut

Forcat e Armatosura të Turqisë kanë vazhduar edhe gjatë ditës së martë operacionet ajrore kundër objektivave të organizatës separatiste terroriste PKK në veri të Irakut.

Sipas njoftimit të bërë nga Shtabi i Përgjithshëm i ushtrisë turke, avionë luftarakë të Komandës së Forcave Ajrore kanë ndërmarrë dje sulme ajrore ndaj kampeve të PKK-së në zonat Zap dhe Avashin-Basyan.

Në operacion u shkatërruan pozicionet e zjarrit, strehimoret dhe depo armësh e municionesh të përdorura nga terroristët.

Mësohet se avionët pjesëmarrës në operacion janë kthyet të sigurt në bazë.Lajme të ngjashme