Policia turke arreston 29 terroristë të dyshuar të DAESH-it

Njësitë antiterroriste të policisë turke arrestuan të premten 29 terroristë të dyshuar të organizatës terroriste DAESH, të cilët po përgatitnin një atentat...

766853
Policia turke arreston 29 terroristë të dyshuar të DAESH-it

Njësitë antiterroriste të policisë turke arrestuan të premten 29 terroristë të dyshuar të organizatës terroriste DAESH, të cilët po përgatitnin një atentat.

“Mes të dyshuarve të arrestuar gjatë disa operacioneve të ngjashme bëjnë pjesë 22 shtetas të huaj”, theksoi autoritetet turke të sigurisë duke shtuar se ishin sekuestruar disa aparate elektronike dhe armë.

Sipas burimeve policore, 29 terroristët e arrestuar, disa prej të cilëve kishin luftuar në zonat e konflikteve, bënin pjesë në të njëjtën celulë që po përgatitej të kryente një atentat.Lajme të ngjashme