Delegacioni turk zhvilloi takime në Shtëpinë e Bardhë

Shefi i Shtatmadhorisë së Ushtrisë Turke, gjeneralarmate Hulusi Akar, Sekretari i Shërbimit Informativ Kombëtar, Hakan Fidan dhe Zëdhënësi i Presidencës, Ibrahim Kalin dje u takuan me delegacionin amerikan të kryesuar nga Këshilltari për Siguri Kombëtare.

728716
Delegacioni turk zhvilloi takime në Shtëpinë e Bardhë

Shefi i Shtatmadhorisë së Ushtrisë Turke, gjeneralarmate Hulusi Akar, Sekretari i Shërbimit Informativ Kombëtar, Hakan Fidan dhe Zëdhënësi i Presidencës, Ibrahim Kalin dje në Shtëpinë e Bardhë zhvilluan një takim me delegacionin amerikan të kryesuar nga Këshilltari për Siguri Kombëtare, gjeneral lajtnant, Herbert Raymond McMaster.

Sipas deklaratës së bërë nga Shtatmadhoria e Ushtrisë Turke për Agjencinë e Lajmeve Anadolli (AA) thuhet se gjeneralarmate Akar, Sekretari i Shërbimit Informativ Kombëtar, Fidan dhe Zëdhënësi i Presidencës, Kalin dje në Shtëpinë e Bardhë në kryeqytetin Uashington zhvilluan u takuan me delegacionin amerikan të kryesuar nga Këshilltari për Siguri Kombëtare, gjeneral lajtnant, McMaster.   

Gjatë këtij takimi është biseduar lidhur me zhvillimet në Siri dhe Irak, për luftën kundër terrorizmit, marrëdhëniet dypalëshe dhe për temat tjera të sigurisë.Lajme të ngjashme