Delegacioni turk i kryesuar nga Akar takohet me delegacionin amerikan të kryesuar nga Dunford

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Turqisë, Gjeneralarmate Hulusi Akar u takua me delegacionin e kryesuar nga Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të ushtrisë amerikane, gjenerali Joe Dunford.

Delegacioni turk i kryesuar nga Akar takohet me delegacionin amerikan të kryesuar nga Dunford

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Turqisë, Gjeneralarmate Hulusi Akar u takua me delegacionin e kryesuar nga Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të ushtrisë amerikane, gjeneralit Joe Dunford.

Në deklaratën e bërë nga Shtatmadhoria turke për Agjencinë Turke të Lajmeve Anadolli (AA) bëhet e ditur se Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Turqisë, Gjeneralarmate Hulusi Akar, që shkoi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës përpara vizitës së Presidentit Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan), me delegacionin e përbërë nga Sekretari i Përgjithshëm i Shërbimit Informativ të Turqisë, Hakan Fidan dhe Zëdhënësi i Presidencës, Ambasadori Ibrahim Kallën (Ibrahim Kalın) zhvilloi një takim me delegacionin e kryesuar nga Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të ushtrisë amerikane, gjeneralit Joe Dunford.

Në takim u vlerësua lufta kundër terrorit dhe zhvillimet e fundit në Siri dhe Irak.   Lajme të ngjashme