Presidenti Erdoan zhvillon një bisedë telefonike me Kryeministrin Orban

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) zhvilloi një bisedë telefonike me Kryeministrin e Hungarisë, Viktor Orban.

Presidenti Erdoan zhvillon një bisedë telefonike me Kryeministrin Orban

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) zhvilloi një bisedë telefonike me Kryeministrin e Hungarisë, Viktor Orban.

Kryeministri hungarez e përgëzoi Presidentin Erdoan për suksesin në referendumin e 16 prillit.

Të dy liderët morën vendim të takohen në Samitin “Rripi dhe Rruga” (Belt and Road Summit) që do të zhvillohet në Kryeqytetin Pekin të Republikës Popullore të Kinës në datat 14-15 maj.

Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban në konferencën për shtyp pas fjalimit në Parlamentin e Evropës kishte përdorur shprehjen: “Nëse nuk ka stabilitet në Turqi atëherë së shpejti të gjithë do të jemi në telashe”.Lajme të ngjashme