Shefi shtabit të ushtrisë turke viziton Rusinë

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm gjeneralarmate Hulusi Akar ka shkuar në Rusi me ftesë të homologut rus, Valeriy Gerasimov.

Shefi shtabit të ushtrisë turke viziton Rusinë

Në takimin që Akar do të ketë me Shefin e Shtabit të Përgjithshëm të Federatës së Rusisë, gjeneralarmate Gerasimov do të bisedohet për bashkëpunimin ushtarak dhe çështjet rajonale.

Në shtator Gerasimov kishte vizituar Ankaranë dhe ishte takuar me homologun turk Akar.Lajme të ngjashme