Bullgaria: Do të dorëzojmë kokat e të gjithë anëtarëve të FETO-s

Bullgaria do të dorëzojë kokat e të gjithë anëtarëve të organizatës terroriste guleniste/struktura e shtetit paralel (FETO/PDY), njoftoi sot Kryeministri bullgar, Boyko Borisov...

Bullgaria: Do të dorëzojmë kokat e të gjithë anëtarëve të FETO-s

Bullgaria do të dorëzojë kokat e të gjithë anëtarëve të organizatës terroriste guleniste/struktura e shtetit paralel (FETO/PDY), njoftoi sot Kryeministri bullgar, Boyko Borisov.

Në një prononcim për kanalin “Nova Tv”, Boyko Borisov rikujtoi se Turqisë i është dorëzuar të enjten edhe Abdullah Buyuk, një nga anëtarët më të kërkuar të FETO-s.

“Po të nevojitet do të paketojmë kokat e të gjithëve. Ne duhet të kemi marrëdhënie shumë të mira me qeverinë turke dhe  me presidentin e Republikës së Turqisë”, theksoi ai.

“Abdullah Buyuk është vetëm njëri prej 25 mijë personave, që ne kemi ekstraduar në mënyrë të ngjashme në Turqi. E rëndësishme është që ne të ruajmë marrëdhëniet e mira me Ankaranë”, shtoi Kryeministri Borisov.Lajme të ngjashme