Sulm terrorist në Tunceli, 9 të plagosur

Në nënprefekturën Ovacik të Tuncelisë, si pasojë e sulmit me autobombë në banesat e gjykatës, u plagosën 9 persona dhe 3 prej tyre janë në gjendje të rëndë shëndetësore.

509984
Sulm terrorist në Tunceli, 9 të plagosur

Një prej të plagosurve në sulmin terrorist është polic.

Ndërkohë që në vendngjarje janë marrë masa të larta sigurie, një zjarr i vogël i shkaktuar nga shpërthimi, u mor menjëherë nën kontroll me ndërhyrjen e zjarrfikësve.Lajme të ngjashme