Tri qytete të Turqisë në mesin e 50 qyteteve më popullore në botë

“Hoppa", një kompani ndërkombëtare e transportit aeroportual, ka publikuar një listë të qyteteve me më tepër fotografi të postuara në “Instagram", ku nuk mungojnë edhe tri qytete turke.

Tri qytete të Turqisë në mesin e 50 qyteteve më popullore në botë

Në këtë listë, që është publikuar pas një skanimi 1-mujor të fotografive nga mbarë rruzulli, Stambolli është renditur në vendin e 6-të, si qyteti i vetëm në botë që lidh dy kontinente të ndara nga njëri-tjetri me det.

Antalia, kryeqyteti turistik i Turqisë, është klasifikuar e 25-a; ndërsa Mugla, e konsideruar gjerësisht si perla e Egjeut, ka zënë vendin e 49-të në mesin e qyteteve më popullore në botë.

Sakaq, në krye të listës renditen respektivisht Nju-Jorku, Londra, Parisi, Dubai dhe Los Anxhelosi.Lajme të ngjashme