Shpërthim në Ankara, 5 të vdekur 10 të plagosur

Në orët e mbrëmjes në afërsi të qendrës së Ankarasë u dëgjua një shpërthim i madh. Bëhet e ditur se shpërthimi ka ndodhur gjatë kalimit të një autobusi.

434619
Shpërthim në Ankara, 5 të vdekur 10 të plagosur

Në orët e mbrëmjes në afërsi të qendrës së Ankarasë u dëgjua një shpërthim i madh. Bëhet e ditur se shpërthimi ka ndodhur gjatë kalimit të një autobusi.

Sipas informacioneve të para, shpërthimi ka shkaktuar një zjarr të madh si dhe re të dendura tymi. Në vendngjarje janë dërguar ambulanca të shumta.

Prefekti i Ankarasë, Mehmet Kılıçlar, njoftoi se 5 persona kanë humbur jetën ndërsa 10 të tjerë janë plagosur.


Fjalët Kyçe: #Ankara , #shpërthim , #viktima

Lajme të ngjashme