Operacioni “Burimi i Paqes”

Qëllimi ynë është paqja
objektivi është terrorizmi

Brasseur i shpreh ngushëllimet Turqisë për viktimat e terrorit

Anne Brasseur, kryetarja e Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës, i përcolli Ministrit të Jashtëm të Turqisë, Mevlut Çavusoglu ngushëllimet në lidhje me viktimat që kanë humbur jetën në sulmet terroriste që kanë ndodhur kohët e fundit në Turqi.

Brasseur i shpreh ngushëllimet Turqisë për viktimat e terrorit

Çavusoglu zhvilloi një bisedë telefonike me Brasseur.

Çavusoğlu, bashkëbisedueses që dënoi terrorizmin, i shpjegoi masat që ka marrë Turqia kundër organizatës terroriste separatiste PKK dhe organizatës terroriste DAESH.

Çavusoglu bëri të ditur gjithashtu se procesi i filluar nga qeveria për ti dhënë fund terrorit, ka dështuar për shkak të sulmeve terroriste të organizatës separatiste.


Fjalët Kyçe:

Lajme të ngjashme