Erdogan ngushëllon Mbretin Salman për vdekjen e të motrës

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka realizuar një bisedë telefonike me Mbretin e Arabisë Saudite, Salman bin Abdulaziz al-Saud, të cilin e ka ngushëlluar për vdekjen e të motrës.

Erdogan ngushëllon Mbretin Salman për vdekjen e të motrës

“Lajmi i vdekjes së Princeshës Jawhara bint Abdulaziz al-Saud më ka hidhëruar pa masë. Allahu e mëshiroftë princeshën e ndjerë dhe i dhëntë durim e forcë të gjithë familjes mbretërore dhe popullit saudit”, është shprehur ndër të tjera Presidenti Erdogan, gjatë bisedës telefonike me Mbretin Salman.


Fjalët Kyçe:

Lajme të ngjashme