Erdoan: Kemi në plan të ndërtojmë xhami në Kubë

Rexhep Tajip Erdoan është presidenti i parë turk që viziton Kubën, ku në deklaratat që bëri në Havana ai tha se Turqia ka në plan që të ndërtojë një xhami në Kubë.

Erdoan: Kemi në plan të ndërtojmë xhami në Kubë

Ndërkaq, sot Presidenti Erdoan realizon kontakte edhe në Meksikë, stacioni i fundit i turit të vizitave në tre vende të Amerikës Latine.

Në kuadër të programit këtu ai do të realizojë inaugurimin e Zyrës së parë të Koordinuese të Agjencisë turke për Bashkëpunim dhe Koordinim (TIKA) në kontinentin e Amerikës.

Me këtë vizitë synohet të rritet edhe më shumë bashkëpunimi ndërmjet dy vendeve.


Fjalët Kyçe:

Lajme të ngjashme