Turqi - 8 të vdekur në një aksident rrugor

Sipas informacioneve fillestare në aksident që ka ndodhur si posojë e rënies në humnerë të një autobusi me studentë kanë humbur jetën 8 persona dhe janë plagosur 19 të tjerë.

Turqi - 8 të vdekur në një aksident rrugor

Në provincën Afjonkarahisar të Turqisë një autobus që transportonte studentë ka rënë në humnerë dhe si pasojë në aksident kanë humbur jetën 8 persona dhe janë plagosur 19 të tjerë.

Sipas informacioneve të marra autobusi me studentë në autostradën Afjonkarahisar-Jalvaç, në afërsi të fshatit Karamëk, ra në humnerë.

Sipas raporteve fillestare në aksidenti kanë humbur jetën 8 persona dhe janë plagosur 19 të tjerë.


Fjalët Kyçe:

Lajme të ngjashme