Emocionet e Formula 1 vazhdojnë në Miami të SHBA-së

Emocionet në Kampionatin Botëror të Formula 1 do të vazhdojë me Çmimin e Madh të Miami, gara e 5-të e sezonit të organizuar nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA).

1823209
Emocionet e Formula 1 vazhdojnë në Miami të SHBA-së

Emocionet në Kampionatin Botëror të Formula 1 do të vazhdojë me Çmimin e Madh të Miami, gara e 5-të e sezonit të organizuar nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA).

Kualifikimi për qarkun 5.4 km me të njëjtin emër si Miami, do të nisë nesër në orën 23:00 me orën e Turqisë dhe gara do të fillojë në orën 22:30 me orën e Turqisë të dielën më 8 maj.

Deri më tani, Charles Leclerc i Ferrarit dhe Max Verstappen i Red Bull kanë arritur dy herë në krye të podiumit.

5 pilotët dhe ekipet më të renditura:

Pilotët:

1. Charles Leclerc (Monako): 86 pikë

2. Max Verstappen (Hollandë): 59

3. Sergio Perez (Meksikë): 54

4. George Russell (Britania e Madhe): 49

5. Carlos Sainz (Spanjë): 38

Ekipet:

1. Ferrari: 124

2. Red Bull: 113

3. Mercedes: 77

4. McLaren: 46

5. Alfa Romeo: 25Lajme të ngjashme