Kupa e Afrikës – Programi i ndeshjeve të 1/8 së finaleve

Janë shpallur ndeshjet mes 16 skuadrave të kualifikuara nga faza e grupeve të Kupës së Kombeve të Afrikës 2021, organizuar në Kamerun.

1766315
Kupa e Afrikës – Programi i ndeshjeve të 1/8 së finaleve

Faza e grupeve përfundoi me 4 ndeshjet e zhvilluara të enjten në Kupën e Afrikës dhe tashmë sytë u kthyen nga 1/8 e finaleve.

Më poshtë vijon programi i ndeshjeve të 1/8 së finaleve të Kupës së Kombeve të Afrikës 2021.

23 janar 2021:

Burkina-Faso – Gabon

Nigeri – Tunizi

24 janar 2021:

Senegal – Ishujt e Kepit të Gjelbër

Mali – Guineja Ekuatoriale

25 janar 2021:

Guine – Gambia

Kamerun – Ishujt Komore

26 janar 2021:

Bregu i Fildishtë – Egjipt

Marok – MalaviLajme të ngjashme