Futboll – Ferdi Kadioglu zgjedh kombëtaren turke

Ferdi Kadioglu, mesfushor 22-vjeçar i Fenerbahçesë, zgjodhi të luajë për kombëtaren e Turqisë.

1756371
Futboll – Ferdi Kadioglu zgjedh kombëtaren turke

I lindur në Holandë nga një baba turk dhe një nënë holandeze me origjinë kanadeze, Kadioglu kishte të drejtë të përfaqësojë skuadrat kombëtare të Turqisë, Holandës dhe Kanadasë në turnetë ndërkombëtarë, ndërkohë që ka luajtur në të gjitha fazat e kombëtares holandeze të të rinjve.

Ai spikati me paraqitjet e tij të suksesshme në Fenerbahçe gjatë dy sezoneve të kaluara.

Futbollisti i talentuar ka preferuar Turqinë dhe ia ka komunikuar vendimin e tij trajnerit të kombëtares, Stefan Kuntz.Lajme të ngjashme