Futboll – Trabzonspor kryeson pa humbje pas javës 10. të superligës turke

Java 10. e superligës turke të futbollit përfundoi me derbin Besiktas-Galatasaray, ku vendasit fituan me rezultatin 2-1.

1724972
Futboll – Trabzonspor kryeson pa humbje pas javës 10. të superligës turke

Kurse Trabzonspor fitoi në fushën e Goztepe me rezultatin minimal 1-0 duke arritur kuotën e 24 pikëve. Me këtë fitore, Trabzonspor vazhdon të kryesojë tabelën pa asnjë humbje.

Atakaş Hatayspor dhe Besiktas kanë nga 20 pikë secili ekip dhe renditen përkatësisht në vendin e dytë e të tretë; ndërsa në të katërtin është Aytemiz Alanyaspor.

Nga ana tjetër, skuadra Çaykur Rizespor arriti fitoren e saj të parë këtë sezon duke mposhtur në shtëpi ekipin Kasimpasa të Stambollit me rezultat 2-1.

Kështu, nga java 10. në superligën turke nuk ka mbetur më asnjë skuadër pa fitore.

 

Rezultatet e ndeshjeve të javës 10. janë:

ÖZNUR KABLO YENİ MALATYASPOR

2 - 1

ALTAY

ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş.

2 - 1

KASIMPAŞA A.Ş.

GAZİANTEP FUTBOL KULÜBÜ A.Ş.

1 - 1

GZT GİRESUNSPOR

İTTİFAK HOLDİNG KONYASPOR

2 - 0

YUKATEL KAYSERİSPOR

GÖZTEPE A.Ş.

0 - 1

TRABZONSPOR A.Ş.

VAVACARS FATİH KARAGÜMRÜK

1 - 1

ATAKAŞ HATAYSPOR

FRAPORT TAV ANTALYASPOR

1 - 2

MEDİPOL BAŞAKŞEHİR FK

DEMİR GRUP SİVASSPOR

1 - 1

ADANA DEMİRSPOR A.Ş.

FENERBAHÇE A.Ş.

1 - 2

AYTEMİZ ALANYASPOR

BEŞİKTAŞ A.Ş.

2 - 1

GALATASARAY A.Ş.

 

Tabela e pikëve pas javës 8. të superligës turke:

 

Ndeshjet

Golavarazhi

Pikët

1.TRABZONSPOR A.Ş.

10

11

24

2.ATAKAŞ HATAYSPOR

10

11

20

3.BEŞİKTAŞ A.Ş.

10

8

20

4.AYTEMİZ ALANYASPOR

10

1

20

5.FENERBAHÇE A.Ş.

10

3

19

6.VAVACARS FATİH KARAGÜMRÜK

10

4

18

7.İTTİFAK HOLDİNG KONYASPOR

10

5

17

8.GALATASARAY A.Ş.

10

1

17

9.ALTAY

10

0

15

10.ADANA DEMİRSPOR A.Ş.

10

0

13

11.MEDİPOL BAŞAKŞEHİR FK

10

0

12

12.GAZİANTEP FUTBOL KULÜBÜ A.Ş.

10

-2

12

13.ÖZNUR KABLO YENİ MALATYASPOR

10

-6

12

14.DEMİR GRUP SİVASSPOR

10

2

11

15.YUKATEL KAYSERİSPOR

10

-4

11

16.GZT GİRESUNSPOR

10

-4

 9

17.FRAPORT TAV ANTALYASPOR

10

-5

 9

18.GÖZTEPE A.Ş.

10

-5

 8

19.KASIMPAŞA A.Ş.

10

-6

 6

20.ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş.

10

-14

 4


Më poshtë vijon programi i ndeshjeve të javës 9. të superligës turke të futbollit:

29.10.2021 (20:00)

TRABZONSPOR A.Ş.

-

     ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş.

30.10.2021 (13:30)

KASIMPAŞA A.Ş.

-

     ÖZNUR KABLO YENİ MALATYASPOR

30.10.2021 (16:00)

ALTAY

-

     DEMİR GRUP SİVASSPOR

30.10.2021 (16:00)

ATAKAŞ HATAYSPOR

-

     BEŞİKTAŞ A.Ş.

30.10.2021 (19:00)

İTTİFAK HOLDİNG KONYASPOR

-

     FENERBAHÇE A.Ş.

31.10.2021 (13:30)

YUKATEL KAYSERİSPOR

-

     VAVACARS FATİH KARAGÜMRÜK

31.10.2021 (16:00)

AYTEMİZ ALANYASPOR

-

     GÖZTEPE A.Ş.

31.10.2021 (19:00)

GALATASARAY A.Ş.

-

     GAZİANTEP FUTBOL KULÜBÜ A.Ş.

01.11.2021 (20:00)

GZT GİRESUNSPOR

-

     FRAPORT TAV ANTALYASPOR

01.11.2021 (20:00)

MEDİPOL BAŞAKŞEHİR FK

-

     ADANA DEMİRSPOR A.Ş.Lajme të ngjashme