Liga e Kampionëve UEFA, rezultatet dhe ndeshjet

Ndeshjet e javës së tretë të Ligës së Kampionëve UEFA, evenimenti më i rëndësishëm i futbollit evropian në nivel klubesh, në grupet A, B, C dhe D kanë përfunduar.

1722384
Liga e Kampionëve UEFA, rezultatet dhe ndeshjet

Ndeshjet e javës së tretë të Ligës së Kampionëve UEFA, evenimenti më i rëndësishëm i futbollit evropian në nivel klubesh, në grupet A, B, C dhe D kanë përfunduar.

Rezultatet e ndeshjeve të javës së tretë të luajtur mbrëmë në UEFA Champions League:

Besiktas (Turqi) - Sporting Lisbonë (Portugali): 1-4

Club Brugge (Belgjikë) - Manchester City (Angli): 1-5

PSG (Francë) - Leipzig (Gjermani): 3-2

Atletico Madrid (Spanjë) - Liverpool (Angli): 2-3

Porto (Portugali) - Milano (Itali): 1-0

Ajax (Holandë) - Borussia Dortmund (Gjermani): 4-0

Shakhtar Donetsk (Ukrainë) - Real Madrid (Spanjë): 0-5

Inter (Itali) - Sheriff (Moldavi): 3-1

Ndeshjet e javës së tretë të Ligës së Kampionëve do të përfundojnë pas ndeshjeve që do të luhen sot.

Sot në Ligën e Kampionëve:

19.45 Barcelona (Spanjë) - Dynamo Kiev (Ukrainë)

19.45 Salzburg (Austri) - Wolfsburg (Gjermani)

22.00 Benfica (Portugali) - Bayern Munich (Gjermani)

22.00 Manchester United (Angli) - Atalanta (Itali)

22.00 Young Boys (Zvicër) - Villarreal (Spanjë)

22.00 Lille (Francë) - Sevilla(Spanjë)

22.00 Zenit (Rusi) - Juventus (Itali)

22.00 Chelsea (Angli) - Malmo (Suedi)Lajme të ngjashme