“Sporting CP” erdhi në Stamboll për përballjen me “Besiktas”

Ekipi portugez, “Sporting CP” (Sporting Clube de Portugal) erdhi në Stamboll, ku do të përballet me “Besiktas” (Beşiktaş) në ndeshjen e javës së tretë të Grupit C të Ligës së Kampionëve (UEFA Champions League).

1721063
“Sporting CP” erdhi në Stamboll për përballjen me “Besiktas”

Ekipi portugez, “Sporting CP” (Sporting Clube de Portugal) erdhi në Stamboll, ku do të përballet me “Besiktas” (Beşiktaş) në ndeshjen e javës së tretë të Grupit C të Ligës së Kampioneve (UEFA Champions League).

Lojtarët dhe drejtuesit erdhën në Aeroportin e Stambollit me një avion nga kryeqyteti i Portugalisë, Lisbonë, dhe kaluan në hotelin ku do të qëndronin.

Ndeshja Beşiktaş-Sporting CP do të luhet nesër në “Vodafone Park” në orën 19.45 (me orën e Turqisë).Lajme të ngjashme