Futboll – Ndeshjet dhe gjyqtarët e javës 9. të superligës turke

Janë përcaktuar gjyqtarët që do të drejtojnë ndeshjet e javës 9. të superligës turke të futbollit.

1720051
Futboll – Ndeshjet dhe gjyqtarët e javës 9. të superligës turke

Të dielën, në sfidën e rëndësishme ku ekipi i Trabzonsporit do të presë Fenerbahçenë, arbitër kryesor do të jetë Ali Sansalan.

Ja programi i ndeshjeve të javës 9. të superligës turke të futbollit dhe emrat e gjyqtarëve që do t'i drejtojnë ato:

E premte, 15 tetor 2021

[19:00] MEDİPOL BAŞAKŞEHİR FK - BEŞİKTAŞ A.Ş. (Atilla Karaoglan)

E shtunë, 16 tetor 2021

[13:30] GZT GİRESUNSPOR - ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş. (Erkan Ozdamar)

[16:00] DEMİR GRUP SİVASSPOR - FRAPORT TAV ANTALYASPOR (Mete Kalkavan)

[19:00] ADANA DEMİRSPOR A.Ş. - ÖZNUR KABLO YENİ MALATYASPOR (Firat Aydinus)

E diel, 17 tetor 2021

[13:30] KASIMPAŞA A.Ş. - GÖZTEPE A.Ş. (Cuneyt Çakir)

[16:00] GALATASARAY A.Ş. - İTTİFAK HOLDİNG KONYASPOR (Arda Kardesler)

[16:00] ALTAY - VAVACARS FATİH KARAGÜMRÜK (Suat Arslanboga)

[19:00] TRABZONSPOR A.Ş. - FENERBAHÇE A.Ş. (Ali Sansalan)

E hënë, 18 tetor 2021

[20:00] AYTEMİZ ALANYASPOR - YUKATEL KAYSERİSPOR (Umit Ozturk)

[20:00] ATAKAŞ HATAYSPOR - GAZİANTEP FUTBOL KULÜBÜ A.Ş. (Zorbay Kuçuk)Lajme të ngjashme