Tenisti turk Altug Çelikbilek fitoi në Porto Open të turneut ATP Challenger

Altug Çelikbilek u përball me francezin Quentin Halys në finalen për meshkuj.

1669855
Tenisti turk Altug Çelikbilek fitoi në Porto Open të turneut ATP Challenger

Tenisti kombëtar Altug Çelikbilek fitoi në Porto Open në turneun ATP Challenger në Portugali.

Altug Çelikbilek u përball me francezin Quentin Halys në finalen për meshkuj.

Ai mundi Halys me rezultatin 6-2, 6-1 në sete për të fituar titullin e tij të parë në nivelin ATP Challenger.

Altug Çelikbilek pas Marsel Ilhan dhe Cem Ilkel u bë tenisti i tretë turk që fitoi një titull të nivelit Challenger.Lajme të ngjashme