Zvicër – Hidhet shorti për raundin e parë kualifikues të Ligës së Kampioneve 2021-2022

Në qytetin Nyon të Zvicrës u hodh të martën shorti për raundin e parë kualifikues të sezonit 2021-2022 të Ligës së Kampioneve UEFA.

1658663
Zvicër – Hidhet shorti për raundin e parë kualifikues të Ligës së Kampioneve 2021-2022

Takimet e para të raundit të parë kualifikues do të luhen më 6-7 korrik dhe ndeshjet e kthimit do të luhen në 13-14 korrik.

Sfidat e përcaktuara nga shorti janë si më poshtë:

Fola Esch (Luksemburg) - Lincoln Red Imps (Gjibraltar)

Slovan Bratislava (Slovaki) - Shamrock Rovers (Irlandë)

Malmö (Suedi) - Riga FC (Letoni)

Bodo Glimt (Norvegji) - Legia Warszawa (Polonya)

Connah's Quay Nomads (Uells) – FC Alashkert (Armeni)

HJK Helsinki (Finlandë) - Buducnost Podgorica (Mal i Zi)

Cluj (Rumani) - Borac Banja Luka (Bosnjë-Hercegovinë)

Shkëndija (Maqedoni e Veriut) - Mura (Slloveni)

Teuta (Shqipëri) - Sheriff Tiraspol (Moldavi)

Dinamo Tbilisi (Gjeorgji) - Neftçi (Azerbajxhan)

Maccabi Hayfa (Izrael) - Kairat Almaty (Kazakistan)

Ludogorets (Bullgari) - Shakhtyor Soligorsk (Bjellorusi)

Zalgiris Vilnius (Lituani) - Linfield (Irlandë e Veriut)

Flora Tallinn (Estoni) - Hibernians (Maltë)

Dinamo Zagreb (Kroaci) - Valur (Islandë)

Ferencvaros (Hungari) - Folgore/Prishtinë/Torshavn/Inter Club d'EscaldesLajme të ngjashme