Liga e Kombeve - Spanja kryeson Grupin e 4-t të Ligës A

Spanja mposhti Zvicrën m rezultatin 1:0 dhe qëndron në krye të tabelës të Grupit 4 të Ligës A në Ligën e Kombeve të UEFA-së me shtatë pikë.

1506882
Liga e Kombeve - Spanja kryeson Grupin e 4-t të Ligës A

Spanja mposhti Zvicrën m rezultatin 1:0 dhe qëndron në krye të tabelës të Grupit 4 të Ligës A në Ligën e Kombeve të UEFA-së me shtatë pikë.

Goli i sulmuesit të Real Sociedadit, Mikel Oyarzabal, solli fitoren në stadiumin “Alfredo di Stefano” të shtunën.

Gjermania radhitet e dyta me pesë pikë, Ukraina e treta me tre pikë, ndërsa Zvicra zë vendin e fundit në grup me një pikë.

Rezultatet e së shtunës:

Liga A

Grupi 4:

Spanjë - Zvicër 1:0

Ukrainë - Gjermani 1:2

Liga C

Grupi 1:

Luksemburg - Administra Grekoqipriote 2:0

Mali i Zi - Azerbajxhan 2:0

Liga D

Grupi 1:

Ishujt Faroe - Letoni 1:1

Andorrë - Maltë 0:0

Grupi 2:

Lihtenshtejnin - Gjibraltar 0:1

 (Agjencia Anadolli - AA)


Fjalët Kyçe: #futboll , #Spanjë , #UEFA , #Liga e Kombeve

Lajme të ngjashme