Turqia përballet me Rusinë në stadiumin “VTB Arena” në Moskë

Kombëtarja turke e futbollit nesër do të luaj në fushë të huaj me Rusinë në ndeshjen e tretë të Grupit B të Ligës së Kombeve të UEFA-s.

1506364
Turqia përballet me Rusinë në stadiumin “VTB Arena” në Moskë

Kombëtarja turke e futbollit nesër do të luaj në fushë të huaj me Rusinë në ndeshjen e tretë të Grupit B të Ligës së Kombeve të UEFA-s.

Ndeshja që do të zhvillohet në stadiumin “VTB Arena” në Moskë, kryeqytetin e Rusisë do të transmetohet drejtpërsëdrejti në orën 21:45 me orën e Turqisë.

Kurse në ndeshjen tjetër të grupit, Serbia do të mirëpresë Hungarinë në fushën e saj.

Përpara këtyre ndeshjeve Rusia kryeson me 6 pikë kurse në vend të dytë është Hungaria me 3 pikë. Turqia dhe Serbia kanë nga një pikë në grup.  Lajme të ngjashme