Bota e sportit mbështet luftën kundër koronavirusit

Guardiola dhe Messi dhurojnë nga 1 milionë euro për luftën kundër epidemisë së koronavirusit.

1384735
Bota e sportit mbështet luftën kundër koronavirusit

Emrat e shquar të botës së sportit mbështesin luftën kundër epidemisë së koronavirusit.

Trajneri i Manchester Cityt, Guardiola dhe ylli i Barcelonës Messi dhuruan nga një milion euro për punimet në Spanjë.

Një tjetër emër i famshëm që dhuroi 1 milion euro ishte sulmuesi polak i Bayern Munich, Robert Lewandowski.

Ndërkohë, trajneri i Tottenham, Jose Mourinho bëri pazar për të moshuarit që nuk mund të dalin në rrugë në Londër për shkak të virusit.

Kjo lëvizje e Mou është vlerësuar shumë ...Lajme të ngjashme