Trajneri legjendar i Galatasaray rezulton pozitiv në testin COVID-19

Trajneri legjendar i futbollit turk 66-vjeçari Fatih Terim, aktualisht në mandantin e tij të katërt tek “Galatasaray”, ka rezultuar pozitiv në testin e Covit-19.

1383764
Trajneri legjendar i Galatasaray rezulton pozitiv në testin COVID-19

Galatasaray” po përjeton këto ditë shokun e koronavirusit...

Trajneri legjendar i futbollit turk dhe trajneri aktual i “Luanëve të Stambollit”, Fatih Terim ka rezultuar pozitiv në testin e koronavirusit, njoftoi në «Twitter» trajneri mbrëmjen e së hënës.

Tekniku 66-vjeçar e ndau këtë informacion nga spitali ku është shtruar dhe deklaroi: "Sipas rezultateve të testit të sotëm kam rezultuar pozitiv me koronavirus. Në spital jam në duar të sigurta. Mos u shqetësoni. Mirë u dëgjofshim sa më shpejt që jetë e mundshme...”

Kurse ndihmësit e Terimit, Ümit Daval dhe Hasan Şaş kishin rezultuar negativ (të painfektuar me Covid-19).

Të hënën e kaluar, “Galatasaray” konfirmoi që zv.presidenti i saj, Abdurrahim Albayrak, 65 vjeç, gjithashtu kishte rezultuar pozitiv në testin për virusin, së bashku me bashkëshoreten e tij Sukran Albayrak, dhe se ata të dy ishin në trajtim mjekësor, por në gjendje të mirë.

 


Lajme të ngjashme