Futbollisti argjentinas, Paulo Dybala i Juventusit del pozitiv për koronavirus

Futbollisti argjentinas Paulo Dybala i skuadrës Juventus, një prej ekipeve të Serie A të Ligës së Parë të Italisë, rezultoi pozitiv me virusin Kovid-19.

1382653
Futbollisti argjentinas, Paulo Dybala i Juventusit del pozitiv për koronavirus

Futbollisti argjentinasPaulo Dybala i skuadrës Juventus, një prej ekipeve të Serie A të Ligës së Parë të Italisë, rezultoi pozitiv me virusin Kovid-19.

Klubi i Juventusit konfirmoi në një komunikatë të fundit për shtyp sePaulo Dybala rezultoi pozitiv dhe është izoluar vullnetarisht.

Në deklaratën e Juventusit bëhet e ditur se Dybala nuk ka simptoma dhe gjendja e tij shëndetësore është e mirë.

Pas Daniele Ruganit dhe Blez Matuidi, Dybala është lojtari i tretë i Juventusit i konfirmuar me koronavirus.Lajme të ngjashme