Cenk Tosun do të vazhdojë karrierën tek Everton

Futbollisti turk Cenk Tosun që vesh fanellën me qira në skuadrën Crystal Palace në Premier Ligën e Anglisë dhe që ishte dëmtuar në gju gjatë stërvitjes, u kthye tek skuadra Everton.

1372750
Cenk Tosun do të vazhdojë karrierën tek Everton

Futbollisti turk Cenk Tosun që vesh fanellën me qira në skuadrën Crystal Palace në Premier Ligën e Anglisë dhe që ishte dëmtuar në gju gjatë stërvitjes, u kthye tek skuadra Everton.  

Sipas lajmeve të medias angleze, futbollisti 28-vjeçar i kombëtares, që mund të ketë probleme me gjurin deri në fund të sezonit, do të vazhdojë karrierën në Everton.

I marrë me qira nga Crystal Palace, Cenk Tosun doli në 5 ndeshje dhe shënoi një gol.Lajme të ngjashme