Futboll – Sivasspor kampion dimëror i superligës turke

Në fund të javës 17. të superligës turke, Demir Grup Sivasspor fitoi në shtëpi me rezultatin 1-0 përballë Göztepe duke i çuar pikët në 37 dhe siguruar majën e klasifikimit dimëror.

1331690
Futboll – Sivasspor kampion dimëror i superligës turke

Faza e parë e superligës turke të futbollit përfundoi me takimet e zhvilluara të premten, të shtunën dhe të dielën.

Në fund të javës 17. të superligës turke, Demir Grup Sivasspor fitoi në shtëpi me rezultatin 1-0 përballë Göztepe duke i çuar pikët në 37 dhe siguruar majën e klasifikimit dimëror.

Kurse në sfidën mbyllëse të fazës së parë të kampionatit, Fenerbahçe fitoi 2-1 në fushën e Çaykur Rizespor.

Rezultatet e ndeshjeve të javës 17. janë:

BEŞİKTAŞ A.Ş.

4 - 1

GENÇLERBİRLİĞİ

MKE ANKARAGÜCÜ

2 - 2

YUKATEL DENİZLİSPOR

MEDİPOL BAŞAKŞEHİR FK

5 - 1

KASIMPAŞA A.Ş.

TRABZONSPOR A.Ş.

6 - 2

İSTİKBAL MOBİLYA KAYSERİSPOR

GALATASARAY A.Ş.

5 - 0

ANTALYASPOR A.Ş.

DEMİR GRUP SİVASSPOR

1 - 0

GÖZTEPE A.Ş.

AYTEMİZ ALANYASPOR

2 - 1

İTTİFAK HOLDİNG KONYASPOR

GAZİANTEP FUTBOL KULÜBÜ A.Ş.

1 - 1

BTC TURK YENİ MALATYASPOR

ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş.

1 - 2

FENERBAHÇE A.Ş.

 

Tabela e pikëve pas javës 17. të superligës turke është:

 

N

DG

P

1.DEMİR GRUP SİVASSPOR

17

19

37

2.MEDİPOL BAŞAKŞEHİR FK

17

15

33

3.TRABZONSPOR A.Ş.

17

16

32

4.FENERBAHÇE A.Ş.

17

13

31

5.BEŞİKTAŞ A.Ş.

17

5

30

6.AYTEMİZ ALANYASPOR

17

15

29

7.GALATASARAY A.Ş.

17

8

27

8.BTC TURK YENİ MALATYASPOR

17

10

24

9.GAZİANTEP FUTBOL KULÜBÜ A.Ş.

17

-2

24

10.GÖZTEPE A.Ş.

17

-1

23

11.YUKATEL DENİZLİSPOR

17

-4

22

12.ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş.

17

-10

20

13.GENÇLERBİRLİĞİ

17

-4

18

14.KASIMPAŞA A.Ş.

17

-8

15

15.İTTİFAK HOLDİNG KONYASPOR

17

-9

15

16.ANTALYASPOR A.Ş.

17

-18

14

17.MKE ANKARAGÜCÜ

17

-19

12

18.İSTİKBAL MOBİLYA KAYSERİSPOR

17

-26

10

N = Ndeshje; DG = Diferenca e Golave; P = Pikë

 

Më poshtë vijon programi i ndeshjeve të javës 18. të superligës turke të futbollit:

19.01.2020

BEŞİKTAŞ A.Ş.

-

DEMİR GRUP SİVASSPOR

19.01.2020

GAZİANTEP F.K.A.Ş.

-

FENERBAHÇE A.Ş.

19.01.2020

MEDİPOL BAŞAKŞEHİR F.K.

-

BTC TURK YENİ MALATYASPOR

19.01.2020

TRABZONSPOR A.Ş.

-

KASIMPAŞA A.Ş.

19.01.2020

AYTEMİZ ALANYASPOR

-

İSTİKBAL MOBİLYA KAYSERİSPOR

19.01.2020

GALATASARAY A.Ş.

-

YUKATEL DENİZLİSPOR

19.01.2020

ANTALYASPOR A.Ş.

-

GÖZTEPE A.Ş.

19.01.2020

ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş.

-

GENÇLERBİRLİĞİ

19.01.2020

MKE ANKARAGÜCÜ

-

İTTİFAK HOLDİNG KONYASPOR

 Lajme të ngjashme