NBA - Boston Celtics - Charlotte Hornets 108-87

Boston Celtics ka fituar në ndeshjen ndaj Charlotte Hornets me rezultatin 108-87 të enjten në NBA, duke shënuar gjashtë fitore me radhë.

1303085
NBA - Boston Celtics  - Charlotte Hornets 108-87

Celtics në hapjen e sezonit në NBA humbën ndeshjen e parë përballë Philadelphia 76ers me rezultatin 107-93, por më pas shënuan gjashtë fitore rresht.

Me një rezultat prej 6-1 fitore dhe humbje, Celtics renditet e para në Konferencën Lindore.

Gordon Hayward ishte lojtari kyç në fitoren e Celtics kundër Charlotte, duke shënuar 20 pikë, 10 kërcime dhe 6 asistenca.

Po ashtu edhe ylli tjetër Jayson Tatum shënoi 23 pikë dhe nëntë kërcime.

Në ekipin e mposhtur të Hornets, Miles Bridges shënoi 18 pikë dhe 10 kërcime.

Rezultatet e ndeshjeve të NBA-së janë si më poshtë:

Charlotte Hornets - Boston Celtics: 87-108

San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder: 121-112

Phoenix Suns - Miami Heat: 108-124

Los Angeles Clippers - Portland Trail Blazers: 107-101 (AA)Lajme të ngjashme