Superliga turke – Aytemiz Alanyaspor vazhdon të kryesojë

Më poshtë do të gjeni rezultatet e ndeshjeve dhe gjendjen e pikëve të javës 7-të bashkë me programin e ndeshjeve të javës së ardhshme:

Superliga turke – Aytemiz Alanyaspor vazhdon të kryesojë

Aytemiz Alanyaspori vazhdon të kryesojë kampionatin turk me 14 pikë pas humbjes 2-0 në përballjen jashtë fushës së vet me Besiktasit në ndeshjen e kësaj jave të superligës turke, të cilën e kishte nisur si ekipi i vetëm pas asnjë humbje deri tani.  

Rezultatet e ndeshjeve dhe gjendja e pikëve të javës 7-të bashkë me programin e ndeshjeve të javës së ardhshme i gjeni më poshtë:

REZULTATET E JAVËS:

BtcTurk Yeni Malatyaspor-Yukatel Denizlispor: 5-1

Fenerbahçe-Antalyaspor: 0-1

Kasımpaşa-İttifak Holding Konyaspor: 1-4

Göztepe-İstikbal Mobilya Kayserispor: 4-0

Gençlerbirliği-Galatasaray: 0-0

Demir Grup Sivasspor-MKE Ankaragücü: 3-1

Beşiktaş-Aytemiz Alanyaspor: 2-0

Gaziantep FK-Medipol Başakşehir: 1-2

Çaykur Rizespor-Trabzonspor: 1-2

TABELA E PIKËVE PAS JAVËS 6-

 

N

F

B

H

GSh

GP

DG

P

1.AYTEMİZ ALANYASPOR

7

4

2

1

13

8

5

14

2.DEMİR GRUP SİVASSPOR

7

3

3

1

12

7

5

12

3.TRABZONSPOR A.Ş.

7

3

3

1

13

9

4

12

4.İTTİFAK HOLDİNG KONYASPOR

7

3

3

1

10

6

4

12

5.FENERBAHÇE A.Ş.

7

3

2

2

11

7

4

11

6.MEDİPOL BAŞAKŞEHİR FK

7

3

2

2

12

9

3

11

7.ANTALYASPOR A.Ş.

7

3

2

2

9

9

0

11

8.GAZİANTEP FUTBOL KULÜBÜ A.Ş.

7

3

2

2

12

13

-1

11

9.BTC TURK YENİ MALATYASPOR

7

3

1

3

16

10

6

10

10.GALATASARAY A.Ş.

7

2

4

1

6

6

0

10

11.GÖZTEPE A.Ş.

7

2

3

2

6

5

1

9

12.BEŞİKTAŞ A.Ş.

7

2

2

3

10

12

-2

8

13.YUKATEL DENİZLİSPOR

7

2

2

3

6

8

-2

8

14.ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş.

7

2

2

3

6

11

-5

8

15.MKE ANKARAGÜCÜ

7

2

2

3

6

11

-5

8

16.KASIMPAŞA A.Ş.

7

2

1

4

7

11

-4

7

17.GENÇLERBİRLİĞİ

7

0

3

4

6

12

-6

3

18.İSTİKBAL MOBİLYA KAYSERİSPOR

7

0

3

4

7

14

-7

3

 

N = Ndeshje; F = Fitore; B = Barazime; H = Humbje; GSH = Gola të Shënuar;

GP = Gola të Pësuar; DG = Diferenca e Golave; P = Pikë

Më poshtë vijon programi i ndeshjeve të javës 8. të superligës turke të futbollit:

E premte, 18 tetor:  

19.30 Galatasaray-Demir Grup Sivasspor

E shtunë, 19 tetor:

14.00 Antalyaspor-Gençlerbirliği

16.30 Medipol Başakşehir-Göztepe

16.30 Trabzonspor-Gaziantep FK

19.00 MKE Ankaragücü-Beşiktaş

E diel, 20 tetor:

13.00 İstikbal Mobilya Kayserispor-Kasımpaşa

15.30 Aytemiz Alanyaspor-Çaykur Rizespor

18.00 Yukatel Denizlispor-Fenerbahçe

E hënë, 21 tetor:

19.00 İttifak Holding Konyaspor-BtcTurk Yeni Malatyaspor

 


Lajme të ngjashme