Superliga turke – Kryeson Aytemiz Alanyaspori me 14 pikë

Aytemiz Alanyaspori vazhdon të kryesojë kampionatin me 14 pikë pas barazimit me Demir Grup Sivasspor.

Superliga turke – Kryeson Aytemiz Alanyaspori me 14 pikë

Java 6. e superligës turke të futbollit përfundoi me një takim, që u zhvillua mbrëmjen e të hënës.

Në ndeshjen e fundit të javës, Gazisehir Gaziantep barazoi 1-1 në fushën e vet përballë ekipit të Izmirit, Goztepe.

Me barazimin1-1 në fushën e vet përballë Demir Grup Sivaspor, Aytemiz Alanyaspori e ka çuar në 14 numrin e pikëve dhe vazhdon të kryesojë kampionatin.

Në derbin e parë të këtij sezoni, Fenerbahçeja edhe pse u kthye pa gola nga ndeshja që pati jashtë shtëpisë me Galatasaray, ajo i bëri 11 pikët dhe u rendit në vend të dytë.

Beshiktashi, një ekip që vazhdon të humbasë pikë në superligë, u mund 4-1 në përballjen me Trabzonsporin, një tjetër ndeshje e rëndësishme kjo e javës që lamë pas, dhe ra në pozicionin e 16-të.

Rezultatet e ndeshjeve dhe gjendja e pikëve të javës 6-të bashkë me programin e ndeshjeve të javës së ardhshme i gjeni më poshtë:

REZULTATET E JAVËS:

Medipol Başaksehir-Çaykur Rizespor: 5-0

Yukatel Denizlispor-Kasimpasa: 0-1

Aytemiz Alanyaspor-Demir Grup Sivasspor: 1-1

Galatasaray-Fenerbahçe: 0-0

Ittifak Holding Konyaspor-Istikbal Mobilya Kayserispor: 2-1

Antalyaspor-BtcTurk Yeni Malatyaspor: 3-0

MKE Ankaragücü-Gençlerbirligi: 2-1

Trabzonspor-Besiktas: 4-1

Gazisehir Gaziantep-Goztepe: 1-1

TABELA E PIKËVE PAS JAVËS SË 6-

 

N

F

B

H

GSh

GP

DG

P

1.AYTEMİZ ALANYASPOR

6

4

2

0

13

6

7

14

2.FENERBAHÇE A.Ş.

6

3

2

1

11

6

5

11

3.GAZİŞEHİR GAZİANTEP FUTBOL KULÜBÜ

6

3

2

1

11

11

0

11

4.TRABZONSPOR A.Ş.

6

2

3

1

11

8

3

9

5.DEMİR GRUP SİVASSPOR

6

2

3

1

9

6

3

9

6.İTTİFAK HOLDİNG KONYASPOR

6

2

3

1

6

5

1

9

7.GALATASARAY A.Ş.

6

2

3

1

6

6

0

9

8.MEDİPOL BAŞAKŞEHİR FK

6

2

2

2

10

8

2

8

9.YUKATEL DENİZLİSPOR

6

2

2

2

5

3

2

8

10.ANTALYASPOR A.Ş.

6

2

2

2

8

9

-1

8

11.MKE ANKARAGÜCÜ

6

2

2

2

5

8

-3

8

12.ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş.

6

2

2

2

5

9

-4

8

13.BTC TURK YENİ MALATYASPOR

6

2

1

3

11

9

2

7

14.KASIMPAŞA A.Ş.

6

2

1

3

6

7

-1

7

15.GÖZTEPE A.Ş.

6

1

3

2

2

5

-3

6

16.BEŞİKTAŞ A.Ş.

6

1

2

3

8

12

-4

5

17.İSTİKBAL MOBİLYA KAYSERİSPOR

6

0

3

3

7

10

-3

3

18.GENÇLERBİRLİĞİ

6

0

2

4

6

12

-6

2

 

N = Ndeshje; F = Fitore; B = Barazime; H = Humbje; GSH = Gola të Shënuar;

GP = Gola të Pësuar; DG = Diferenca e Golave; P = Pikë

Më poshtë vijon programi i ndeshjeve të javës 7. të superligës turke të futbollit:

E premte, 4 tetor:  

19.30 BtcTurk Yeni Malatyaspor-Yukatel Denizlispor (Yeni Malatya)

19.30 Fenerbahçe-Antalyaspor (Ülker)

E shtunë, 5 tetor:

15.00 Kasimpasa-Konyaspor (Kasimpasa Recep Tayyip Erdoğan)

17.30 Goztepe-Istikbal Mobilya Kayserispor (Bornova Aziz Kocaoğlu)

20.00 Gençlerbirligi-Galatasaray (Eryaman)

E diel, 6 tetor:

13.00 Demir Grup Sivasspor-MKE Ankaragucu (Yeni 4 Eylül)

15.30 Besiktas-Aytemiz Alanyaspor (Vodafone Park)

18.00 Gazisehir Gaziantep-Medipol Basaksehir (Kalyon)

18.00 Çaykur Rizespor-Trabzonspor (Çaykur Didi)

 


Lajme të ngjashme