Java e 5-të e eliminatoreve të Euro 2020, programi dhe rezultatet

Java e 5-të e eliminatoreve të Kampionatit Evropian të Futbollit 2020 (Euro 2020) vazhdoi me 9 ndeshje.

1265186
Java e 5-të e eliminatoreve të Euro 2020, programi dhe rezultatet

Java e 5-të e eliminatoreve të Kampionatit Evropian të Futbollit 2020 (Euro 2020) vazhdoi me 9 ndeshje.

Në ditën e dytë të javës së 5-të eliminatoreve u zhvilluan 9 ndeshje në grupet C,E,G dhe I.

Në ndeshjen që dominoi, Gjermania mirëpriti Holandën. Futbollisti i holandez, që luan për skuadrën turke të futbollit, Gallatasaraj, Babel doli në fushë në 11-en e parë.

Holanda fitoi me rezultatin 4-2 me golat e Frenkie de Jong në minutën e 59, autogolin e Tah në minutën 66, golin e Malen në minutën e 79 dhe golin e Wijnaldum në minutën 90+1.

Kurse Gjermania, golat e së cilës i shënoi Gnabry në minutën e 9 dhe Kroos në penalltinë në minutën e 73, pati humbjen e parë në ndeshjen e katërt të saj në Grupin C.

Java e 5-të e eliminatoreve të Kampionatit Evropian të Futbollit 2020 do të përfundojë sot me 7 ndeshje në grupet A,B dhe H.

Në grupin H, Turqia do të mirëpresë Andoran në orën 21.45 sipas orës lokale.

Rezultatet e ndeshjeve janë si më poshtë:

Grupi C

Estonia-Bjellorusia: 1-2

Gjermani-Hollandë: 2-4

E Grubu

Uells-Azerbajxhan: 2-1

Sllovaki-Kroaci: 0-4

G Grubu

Slloveni-Poloni: 2-0

Austri-Letoni: 6-0

I Grubu

Qipro e Jugut-Kazakistan: 1-1

Skoci-Rusi: 1-2

San Marino-Belgjikë: 0-4Lajme të ngjashme