Chelsea shënoi fitoren e parë nën drejtimin e Lampard

Në ndeshjen e javës së tretë në Premierligën Angleze, Chelsea fitoi me rezultat prej 3-2 ndaj Norwich City-t.

1258100
Chelsea shënoi fitoren e parë nën drejtimin e Lampard

Në ndeshjen e javës së tretë në Premierligën Angleze, Chelsea fitoi me rezultat prej 3-2 ndaj Norwich City-t.

Klubi londinez jashtë u përball me Norwich City, duke e fituar ndeshjen me golat e yjeve të rinj Tammy Abraham në minutat 3 dhe 68, si dhe Mason Mount në minutën e 17-të.

Golat e klubit nikoqir i shënuan Todd Cantwell në minutën e 6-të dhe Teemu Pukki në minutën e 30-të.

Me këtë rezultat Chelsea fitoi ndeshjen e parë nën drejtimin e trajnerit të ri, Frank Lampard. (AA)Lajme të ngjashme