Nadal fitues i Kupërs Rogers

Tenisti spanjoll, Rafael Nadal në finalen e Kupës Rogers duke dominuar ndaj finalistit Daniil Medvedev 2-0 fitoi kupën e dytë radhas dhe të pestën në tërësi në kampionat.

Nadal fitues i Kupërs Rogers

Tenisti spanjoll, Rafael Nadal në finalen e Kupës Rogers duke dominuar ndaj finalistit Daniil Medvedev 2-0 fitoi kupën e dytë radhas dhe të pestën në tërësi në kampionat.

Në finalen për meshkuj tek në turneun e zhvilluar në qytetin Montreal të Kanadasë, kampioni i fundit Rafael Nadal u përball me Daniil Medvedev.

Në ndeshjen që zgjati 1 orë e 10 minuta mundi Medvedevin, që doli për herë të parë finale me rezultatin 2-0, përkatësisht me 6-3 dhe 6-0.

Me këto pikë 33-vjeçari Nadal e shkroi për herë të pestë në Kupën Rogers. Ai mban edhe titullin kampion në 18 grand slam.Lajme të ngjashme