Suksesi i skuadrës turke, Fenerbahçe Beko

Pas javës së 22-të të Euroligës, Turkish Airlines në Basketboll, Fenerbahçe Beko fiton të drejtën e play-off.

1141852
Suksesi i skuadrës turke, Fenerbahçe Beko

Skuadra e basketbollit Fenerbahçe Beko siguron play-off

Pas javës së 22-të të Euroligës, Turkish Airlines në Basketboll, Fenerbahçe Beko fiton të drejtën e play-off.  

Fenerbahçe Beko që mirëpriti të premten në fushën e saj skuadrën greke Panathinaikos, e mundi këtë skuadër me rezultatin 85-66 dhe futi në xhep biletën për play-off 8 javë përpara përfundimit të sezonit normal.   

Fenerbahçe Beko në Euroligë, THY pati 19 fitore dhe njëkohësisht zotëron titullin e skuadrës që siguroi më shpejt play-off.

Edhe skuadra tjetër turke, Anadolu Efes që mirëpriti skuadër spanjolle, Herbalife Gran Canaria fitoi me rezultatin 93-74.

Kjo skuadër ka gjithsej 14 fitore.

 Lajme të ngjashme