LeBron dhe Giannis kryesojnë në radhitjen e "NBA All-Star Game"

Lojtari i Los Ageles Lakers, LeBron James dhe ai i Milwaukee Bucks, Giannis Antetokounmpo, kryesojnë tabelën pas rezultateve të treta të votimit të tifozëve në NBA All-Star Game për vitin 2019.

LeBron dhe Giannis kryesojnë në radhitjen e "NBA All-Star Game"

Lojtari i Los Ageles Lakers, LeBron James dhe ai i Milwaukee Bucks, Giannis Antetokounmpo, kryesojnë tabelën pas rezultateve të treta të votimit të tifozëve në NBA All-Star Game për vitin 2019.

Loja e këtij viti do të mbahet të dielën më 17 shkurt në Charlotte të Karolinës Veriore.

Tabelës së Konferencës Lindore i paraprinë LeBron me 3.7 milion vota, ndërsa në Konferencën Lindore kryeson Giannis me 3.6 milion vota të grumbulluara.

Votimi për "NBA All-Star" do të përfundon të hënën më 21 shkurt. Votat e fansave përbëjnë 50 për qind në përzgjedhjen e 10 të parëve (nga 5 lojtarë nga secila konferencë) për All-Star.

Formacionet e skuadrave do të publikohen të enjten me 24 janar.

Më poshtë përmes tabelës tregohet radhitja sipas votimit të tretë:

Konferenca Lindore:

Sulmuesit

1. Giannis Antetokounmpo (MIL) 3.626.909

2. Kawhi Leonard (TOR) 2.882.227

3. Joel Embiid (PHI) 2.292.511

4. Jayson Tatum (BOS) 826.177

5. Jimmy Butler (PHI) 740.778

6. Blake Griffin (DET) 677.472

7. Vince Carter (ATL) 423.795

8. Pascal Siakam (TOR) 338.716

9. Gordon Hayward (BOS) 336.476

10. Al Horford (BOS) 291.722

Mbrojtësit

1. Kyrie Irving (BOS) 3.187.015

2. Dwyane Wade (MIA) 1.738.043

3. Kemba Walker (CHA) 1.156.040

4. Ben Simmons (PHI) 941.368

5. Victor Oladipo (IND) 778.983

6. Kyle Lowry (TOR) 708.070

7. Zach LaVine (CHI) 440.568

8. Jeremy Lin (ATL) 341.024

9. Goran Dragic (MIA) 335.899

10. Bradley Beal (WAS) 251.170

Konferenca Perëndimore:

Sulmuesit

1. LeBron James (LAL) 3.770.807

2. Luka Doncic (DAL) 3.301.825

3. Paul George (OKC) 2.583.342

4. Kevin Durant (GSW) 2.432.134

5. Anthony Davis (NOP) 2.091.770

6. Steven Adams (OKC) 1.483.223

7. Nikola Jokic (DEN) 1.128.766

8. Kyle Kuzma (LAL) 899.237

9. Draymond Green (GSW) 660.276

10. DeMarcus Cousins (GSW) 450.480

Mbrojtësit:

1. Stephen Curry (GSW) 2.979.080

2. Derrick Rose (MIN) 2.712.938

3. James Harden (HOU) 2.315.093

4. Russell Westbrook (OKC) 2.090.432

5. Klay Thompson (GSW) 1.120.675

6. Damian Lillard (POR) 851.125

7. DeMar DeRozan (SAS) 850.415

8. Lonzo Ball (LAL) 764.892

9. Chris Paul (HOU) 419.410

10. Devin Booker (PHO) 405.432 / (AA)



Lajme të ngjashme