Chris Smalling vazhdon kontratën me Manchester United

Klubi anglez i futbollit Manchester United vazhdoi kontratën me mbrojtësin Chris Smalling deri në vitin 2022.

1107958
Chris Smalling vazhdon kontratën me Manchester United

Klubi anglez i futbollit Manchester United vazhdoi kontratën me mbrojtësin Chris Smalling deri në vitin 2022.

Klubi nga Old Trafford përmes një kumtese njoftoi se Smalling, të cilit këtë vit i skadoi kontrata, ka nënshkruar kontratë të re me Manchester United, e cila vlen deri në vitin 2022.

Në vitin 2010, lojtari i përfaqësueses së Anglisë nga Fulham erdhi në radhët e "djajve të kuq", dhe që atëherë, ai regjistroi 307 ndeshje dhe 18 gola.

Futbollisti me përvojë regjistroi 31 paraqitje për kombëtaren e Anglisë. (AA)Lajme të ngjashme