Raundi “play-off” i Ligës Evropiane UEFA, Besiktasi përballë Partizanit të Beogradit

Në raundin “play-off”, ku turqit e Besiktasit do të përballen me serbët e Partizanit të Beogradit dhe takimet do të zhvillohen në datat 23 e 30 gusht, çiftet e skuadrave janë si më poshtë:

Raundi “play-off” i Ligës Evropiane UEFA, Besiktasi përballë Partizanit të Beogradit

Janë përcaktuar çiftet për raundin “play-off” të Ligës Evropiane UEFA.

Pas rezultateve të 36 ndjeshmeve të kthimit në raundin e 3-të paraeliminator të organizimit të 2-të më të rëndësishëm të futbollit evropian për klube, UEFA ka njoftuar zyrtarisht edhe çiftet në “play-off”.

Në raundin “play-off”, ku turqit e Besiktasit do të përballen me serbët e Partizanit të Beogradit dhe takimet do të zhvillohen në datat 23 e 30 gusht, çiftet e skuadrave janë si më poshtë:

Olimpija Ljubljana (Slloveni) - Spartak Trnava (Sllovaki)

APOEL (Qipro Grek) - Astana (Kazakistan)

Rosenborg (Norvegji) - Shkëndija (Maqedoni)

Dudelange (Luksemburg) - Cluj (Rumani)

Suduva (Lituani - Celtic (Skociu)

Sheriff (Moldavi) - Karabag (Azerbajxhan)

Vidi (Hungari) - Midtjylland (Danimarkë)

Torpedo Kutaisi (Gjeorgji) - Ludogorets (Bullgari)

Sigma (Çeki) - Sevilla (Spanjë)

Sarpsborg (Norvegji) - Maccabi Tel-Aviv (Izrael)

Gent (Belgjikë) - Bordeaux (Francë)

Partizan (Serbi) – Besiktas (Turqi)

Rapid Wien (Austri) - Steaua Bucuresti (Rumani)

Apollon (Qipro Grek) - Basel (Zvicër)

Rangers (Skoci) - Ufa (Rusi)

Atalanta (Itali) - Kopenhag (Danimarkë)

Zenit (Rusi) - Molde (Norvegji)

Trencin (Sllovaki) - AEK Larnaca (Qipro Grek)

Genk (Belgjikë) - Brondby (Danimarkë)

Olympiakos (Greqi) - Burnley (Angli)

Zorya (Ukrainë) - Leipzig (Gjermani)Lajme të ngjashme