Në finale për herë të parë, Kroacia e Modriç, Ralitiç dhe Mandzukiç shkruan historinë

Kroacia e Modriç ka hyrë në histori duke dalë për herë të parë në finale dhe duke kaluar gjeneratën e Botërorit '98, e cila u ndal në fazën e gjysmëfinaleve përballë Francës, kundër të cilës do të kërkojë të hakmerret në finalen e 15 korrikut...

Në finale për herë të parë, Kroacia e Modriç, Ralitiç dhe Mandzukiç shkruan historinë

Kroacia e Modriç ka hyrë në histori duke dalë për herë të parë në finale dhe duke kaluar gjeneratën e Botërorit '98, e cila u ndal në fazën e gjysmëfinaleve përballë Francës, kundër të cilës do të kërkojë të hakmerret në finalen që zhvillohet të dielën e 15 korrikut.

Pjesa e rregullt mbaroi me rezultatin 1-1, ku Anglia doli në avantazh që në fillim të lojës falë një goditje dënimi që u shndërrua në gol nga Trippier në minutën e 5-të.

Mirëpo Kroacia ia doli të barazojë në minutën e 68-të me Perisiç duke e çuar lojën në kohë shtesë.

Pas shumë vuajtjesh, Kroacia doliavantazh falë golit të shënuar nga Mandzukiç në minutën e 109-të.Lajme të ngjashme