Anglia fiton bindshëm ndaj Panamasë

Anglia shënoi një fitore të thellë sot duke mundur Panamanë me rezultatin 6-1, në ndeshjen e vlefshme për Grupin G.

998532
Anglia fiton bindshëm ndaj Panamasë

Anglia shënoi një fitore të thellë sot duke mundur Panamanë me rezultatin 6-1, në ndeshjen e vlefshme për Grupin G.

Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 5-0, pas golave të J. Stones (8′-40′), H. Kane (22′-45′-62′) dhe Lingard (36′).

Për panamezët shënoi Baloy (78′).

Me këtë fitore, Anglia ngjitet në vendin e dytë me gjashtë pikë, pas Belgjikës (6), dhe para Tunizisë (0) dhe Panamasë (0). (ATSH) 


Fjalët Kyçe: #Panama , #Anglia , #Kupa e Botës

Lajme të ngjashme