Liga e Kampioneve - Përcaktohen çiftet e çerekfinales

Në qytetin Nyon të Zvicrës u hodh shorti për ndeshjet e çerekfinales në Ligën e Kampioneve.

931611
Liga e Kampioneve - Përcaktohen çiftet e çerekfinales

Në qytetin Nyon të Zvicrës u hodh shorti për ndeshjet e çerekfinales në Ligën e Kampionëve.

Ndeshjet e para të çerekfinales do të luhen më 3 dhe 4 prill, kurse ato të kthimit më 10 dhe 11 në po të njëjtin muaj. Ndërkaq, raundi i parë i ndeshjeve të gjysmëfinales do të luhet më 24 dhe 25 prill, kurse i dyti më 1 dhe 2 maj. Finalja do të zhvillohet më 26 maj në Stadiumin Olimpik të kryeqytetit të Ukrainës, Kiev.

Përballje e gjysmëfinales në Ligën e Kampioneve janë si në vijim:

Barcelona - Roma 

Sevilla - Bayern Munchen

Juventus - Real Madrid 

Liverpool - Manchester City (AA)Lajme të ngjashme